Meniu
Prenumerata

šeštadienis, lapkričio 23 d.


The Economist
PASAULIS 2022. APŽVALGOS
Sąžiningos darbo ateities garantijos: be vadovų pastangų mišraus pobūdžio darbo vietos neužtikrins lygybės
Išaugęs našumas, laimingesni ir sveikesni darbuotojai, mažesnė oro tarša – tai tik keli iš pranašumų šiame didžiajame darbo iš namų eksperimente. Taip pat tikimasi, kad, darbo vietos taps ne tokios šališkos. Kadangi darbuotojai įstrigę namie, per susirinkimus žvelgia iš vienodo dydžio atsitiktine tvarka surikiuotų langelių ir negali būdami biure įsiteikti vadovams, kovotojai už įvairovę ir įtrauktį tikėjosi, kad pandemija visus sulygins. Kad ji pagaliau įrodys darbo namuose vertę ir suteiks visiems darbuotojams vienodas galimybes suklestėti.
The Economist
PASAULIS 2022. FINANSAI
Klimato iššūkis: didžiausia komercinio NT problema nėra pandemija
Daugelio nuostabai, biurams pavyko išvengti tokios katastrofos, kokia ištiko parduotuves ir restoranus po daugiau kaip metus trukusių judėjimo suvaržymų. Biurų savininkai išvengė didelio paklausos nuosmukio, o jų kainos didžiuosiuose miestuose išliko panašaus lygio, nepaisant daugelyje vietų mažėjusių nuomos pajamų. Nevykdomi įsipareigojimai ar pardavimai iš būtinybės buvo reti reiškiniai.
The Economist
PASAULIS 2022. EUROPA
Rusijos mūšiai: sustiprintos pastangos kontroliuoti rinkimus ir internetą
Rusijos opozicijos lyderio apnuodijimas 2020 m. ir įkalinimas 2021-aisiais tapo takoskyra, kai Vladimiro Putino režimas iš gyventojams priimtinos autokratijos virto tironija, kurioje nedidelė grupė žmonių valdo be jokių teisinių ar konstitucinių suvaržymų. Įtvirtinti šį pokytį Kremliui trukdo dvi rusiškosios demokratijos liekanos iš XX a. paskutinio dešimtmečio. Viena jų yra rinkimai, o kita – interneto laisvė. Šiuo metu traiškomi abu šie reiškiniai.
The Economist
PASAULIS 2022. APŽVALGOS
Nauja pusiausvyra: stygiaus slegiamos pasaulio ekonomikos laukia lemtingi metai
Ar pasaulio ekonomiką siūbuojančios stagfliacinės jėgos užsitęs? 2021 m. centriniai bankai ir dauguma ekonomistų kartojo, kad infliaciją skatinantys ir augimą stabdantys veiksniai bus laikini. Tiekimo grandinių nepakankamumas išnyks, energijos kainos nusileis į Žemę, o dėl niekam nesuprantamų priežasčių vis dar nedirbantys turtingųjų šalių gyventojai vėl ims plušėti. Ir vis dėlto 2021-iesiems artėjant prie pabaigos, finansų rinkų, visuomenės ir net centrinių bankų viltys ima bliūkšti.
The Economist
PASAULIS 2022. VERSLAS
Pižamos prieš kostiumus: žmonėms patinka dirbti iš namų, bet vadovai nori juos susigrąžinti į biurą
Judėjimo suvaržymai 2020 m. biuro gyvenime sukėlė beprecedentį šoką. Kone per naktį viso pasaulio bendrovės buvo priverstos dalyvauti milžiniškame darbo iš namų eksperimente, kuriam prieš tai savo noru būtų pasiryžusios vos kelios. Pasiekus kulminaciją 2020-ųjų pavasarį apie 60 proc. visų darbo valandų JAV buvo praleista dirbant iš svetainių, virtuvių, o sėkmingesniu atveju – iš namų darbo kambario. Jau paaiškėjo šio eksperimento rezultatai – jie rodo, kad daugelis šių naujoviškų būdų dirbti išliks. Taip bus tik geriau.
The Economist
PASAULIS 2022. JAV
Atsigavimas, antra dalis: JAV ūkis pamažu grįš prie ikipandeminės tendencijos
Iš pirmo žvilgsnio 2021 m. JAV pagrindinio augimo skaičiai atrodo kaip įspūdingas pasiekimas. 2020 m. susitraukęs 3,5 proc., BVP veikiausiai bus paaugęs beveik 6 proc. – per daugiau kaip 50 metų nuo dugno iki piko nė karto nebuvo pašokta staigiau. Bet detalės kelia daugiau nerimo. Pašoko infliacija, įmonėms sunku rasti darbuotojų ir trūksta visko nuo sauskelnių iki automobilių. 2022-ieji viską apvers: pagrindinio augimo skaičiai bus ne tokie įspūdingi, bet po JAV ekonominio variklio dangčiu padėtis bus geresnė.
The Economist
PASAULIS 2022. FINANSAI
Finansiniai randai: 2022 m. Kinijai kaip vidutinių pajamų šaliai gali būti paskutiniai
2022-aisiais sukaks 40 metų garsiajam bankrotui, kai 1982 m. rugpjūčio 12 d. Meksikos finansų ministras pripažino, kad jo vyriausybė negalės grąžinti pinigų, kuriuos jiems buvo nerūpestingai paskolinę JAV bankai. Jiems pasakė, jog „pinigai šaliai baigsis po keturių dienų“. Po Meksikos bankroto 26 kitos besivystančios šalys, tarp jų – 15-a Pietų Amerikoje, galiausiai turėjo peržiūrėti planus, kaip grąžinti skolas.
The Economist
PASAULIS 2022. AZIJA
Muziejus demokratijai? Indijai atsigaunant, opozicinėms partijoms bus sunku suvaldyti N. Modi
Septyniasdešimt penkeri metai gal ir skamba senai, bet tautų šeimoje tai – paauglystė. Rugpjūčio 15 d. 75-erius nepriklausomybės metus minėsianti
The Economist
PASAULIS 2022. ARTIMIEJI RYTAI
„Žalia-mėlyna“ sutartis Artimiesiems Rytams
„EcoPeace Middle East“ direktoriai Gidonas Brombergas, Nada Majdalani ir Yana Abu Taleb iš Izraelio, Palestinos ir Jordanijos įsitikinę, kad klimatas gali pastumti politiką į antrą planą.
The Economist
PASAULIS 2022. ŠIAURĖS IR PIETŲ AMERIKOS
Lemtingas metas: prezidento rinkimai patikrins Brazilijos institucijas
2022 m. Brazilija visa galva pasiners į rinkimus. Taigi daugiau kaip 30 politinių partijų bandys manipuliuoti politika ir ekonomika, taip pat derėtis, vykstant rinkimų kovai dėl daugiau kaip tūkstančio įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžios pozicijų. Iki rinkimų, kurie vyks spalį, ne vieną mėnesį bus atidžiai stebimos ir nuomonių apklausos. Vyriausybė bandys padidinti socialines išlaidas, siekdama laimėti balsų prezidentui Jairui Bolsonaro, ne pačius geriausius laikus išgyvenančiam dešiniajam populistui. To gali nepakakti.
The Economist
PASAULIS 2022. APŽVALGA
Rinkimai, muštynės ir burtų lazdelės: politika po COVID-19
Robertas Guestas prognozuoja, kad dėl COVID-19 politinė arena taps audringesnė.
The Economist
PASAULIS 2022. VERSLAS
Atvira mobiliojo ryšio operatorių ateitis
„Rakuten Symphony“ vadovas Tareqas Aminas sako, kad atviraisiais standartais paremti ryšio tinklai gali padėti sumažinti sąnaudas, padidinti saugumą ir sustiprinti konkurenciją.
ŽYMA
PASAULIS 2022